4 ورق گالوانیزه در اینجا فهرست شده چهار ورق گالوانیزه تاکتیک همه به آن اعتقاد دارند. کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ ورق گالوانیزه

برای آشنایی بیشتر با سقف عرشه فولادی میتوانید از طریق لینک آبی رنگ به صفحه این بلاگ مراجعه نمایید و مزایا و مع

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

برای آشنایی بیشتر با سقف عرشه فولادی میتوانید از طریق لینک آبی رنگ به صفحه این بلاگ مراجعه نمایید و مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دهید. لیست قیمت ورق سرد 2 میل در این صفحه برای شما ارائه شده است و شما میتوانید برای خرید ورق آهن گالوانیزه 2 میل با کارشناسان ما در مجموعه مهدفولاد تماس بگیرید. همانطور که گفته شد، استفاده از galvanized sheet در صنایع مختلف بسیار رایج است. این ویژگی آن را برای استفاده در بسیاری از صنایع و کاربردها مناسب میکند. متغیر است. تغییرات روزانه در نرخ ارز و نوسانات موجود در بازار سبب شده است تا قیمت این محصول به صورت روزانه در حال تغییر باشد. بنابراین، نرخ تبدیل ارز نیز بر قیمت آن تأثیر دارد. بر قیمت ورق تأثیر میگذارند. ضخامت این ورق 6 میلیمتر و عرض آن 1250 میلیمتر است. ورق های رول فرم گالوانیزه با ضخامت های 18 صدم میلی متر تا 6 میلی متر و با عرض های 100 سانتی متر و 122 سانتی متر و 125 سانتی متر تولید می شوند.

صفحات فولادی روی اندود شده با توجه به کاربردشان، در ضخامتهای 0.2 تا 5 میلیمتر تولید میشوند. پوشش حاصل بسیار سخت تر و بادوامتر از پوشش گالوانیزه استاندارد است و مقاومت در برابر خوردگی و چسبندگی رنگ را افزایش میدهد. ورق گالوانیزه، به دلیل داشتن پوشش روی، یکی از فراوردههای پرکاربرد در صنعت است که میتواند در برابر خوردگی از فولاد محافظت کند. در بسیاری از موارد، ورقها و محصولات تولید شده از آنها در موقعیتهای آسیبزا نگهداری و قرار داده میشوند که وجود رطوبت بالا سبب میشود تا این محصولات به سرعت دچار زنگزدگی شوند. فرآیند تولید ورق گالوانیزه که با نام گالوانیزاسیون شناخته میشود، به معنای پوشش دادن فلز با لایهای از روی (Zn) به منظور جلوگیری از زنگزدگی و افزایش مقاومت در برابر خوردگی است. فرآیند گالوانیزه: ورق در اتمسفر احیایی قرار گرفته و مستقیماً در یک وان روی مذاب غوطه ور میشود. سادگی در تمیزکردن: این محصولات را میتوانید با آب قلیایی اسپری کرده و در صورت لزوم با یک پارچه نرم پاک کنید. در ورق های گالوانیزه با گل نرمال، اندازه این گل ها بعد از فرآیند رنگ کاری نمایان خواهند بود و اگر این امر نامطلوب باشد باید اندازه گل ها را ریزتر و کیفیت سطح ورق های گالوانیزه را بسته به نوع رنگ بالاتر برد.

همچنین یکی از نکات موثر در خرید ورق گالوانیزه، نوع گل آن است. این عوامل شامل ابعاد و ضخامت ورق فولادی به کار رفته در تولید آنها است. تولید ورق گالوانیزه با روشهای مختلفی انجام میشود و فرآیند گالوانیزه کردن ورق به چهار شیوه زیر انجام میشود که میتواند سبب کاربردهای متفاوتی در ورق شود. 2. مقاومت مکانیکی: این محصول به دلیل استفاده از فولاد در پایهٔ آن، مقاومت مکانیکی مناسبی دارد. همانطور که در توضیحات بالا مشاهده کردیم ابعاد ورق گالوانیزه استانداردهای خاصی دارد که برای خرید باید به هرکدام از آنها توجه داشته باشید، برای مثال برای خمکاری ورق باید ضخامت مناسبی را انتخاب کنید تا در هنگام فرمینگ ورق نشکند و یا مقاومت بالایی هنگام خمکاری نداشته باشد . 4. مقاومت در برابر آتش: ورق galvanized به دلیل استفاده از فولاد در پایهٔ آن مقاومت مناسبی در برابر حرارت و آتش دارد. 3- طول عمر زياد: طول عمر ورقهاي پوشش داده شده با روي در محيط هاي كاملا خورنده، در حدود 20 تا 30 سال است. طول عمر طولانی: اگر ورقهای گالوانیزه در محیطهایی که میزان خوردگی بالایی دارند مورد استفاده قرار گیرند، بین ۲۰ تا ۷۰ سال عمر میکنند.

کارشناسان مدت زمانی که این ورق میتواند در برابر رطوبت مقاومت کند را چیزی در حدود 50 سال تخمین زدهاند. در این فرآیند، فلزی که قرار است پوشش داده شود (معمولاً فولاد یا آهن) در حمامی از محلول الکترولیت حاوی یونهای روی غوطهور میشود. الکتروگالوانیزاسیون فرآیندی است که برای پوشش دادن سطوح فلزی با لایه نازکی از روی یا سایر فلزات با استفاده از جریان الکتریکی مورد استفاده قرار میگیرد. هدف مجموعه ما آسان سازی مراحل خرید برای مشتریان است از همین رو کلیه خدمات فرمینگ، برشکاری، پانچ ورق با احتساب مجزای هزینه و یا اضافه شدن مبلغ به قیمت ورق رنگی انجام می پذیرد. همانطور که گفته شد، در لیست بالا به ارائه قیمت ورق سرد بر اساس ابعاد و ضخامتهای مختلف پرداختیم، این در حالی است که بسیاری افراد در هنگام خرید این محصول قصد دارند تا از قیمت هر متر ورق گالوانیزه مطلع شوند و سپس اقدام به خرید کنند. سرکه یکی از اسیدهای ضعیفی است که شوره های کوچک و در وسعت کم را حل می کند. یکی از انواع ورق های گالوانیزه کاشان، ورق گالوانیزه 60(60/.) میل عرض 125 کاشان است که دارای ضخامت 0/6 میلی متر و عرض 125 میلی متر با ابعاد 250×125 می باشد.

میزان فلز «روی» مورد نظر برای عملیات مذکور، ارتباط مستقیم با کیفیت پوشش ورق آهن دارد. ضخامت ورق: افزایش ضخامت ورق گالوانیزه میتواند به افزایش قیمت منجر شود، زیرا استفاده از مواد بیشتر برای تولید ضخامتهای بزرگتر هزینههای بیشتری را ایجاد میکند. باتوجه فاکتورهای مختلفی که ورق های گالوانیزه دارند، آنها را دسته بندی کرده که مهم ترین این فاکتورها روش تولید و نوع شکل دهی آنهاست. در ایران معمولا روش غوطه وری برای ایجاد این پوشش، کاربرد دارد. شما میتوانید برای خرید و نیز کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این موضوع با کارشناسان متخصص ما در شرکت مهدفولاد تماس بگیرید. به همین دلیل شما باید پیش از خرید این محصول از قیمت روزانه و لحظهای آن اطلاع داشته باشید. عواملی همچون قیمت ارز، قیمت جهانی فولاد، میزان عرضه و تقاضا در بازار، وضعیت بورس و غیره بر قیمت این محصول تاثیرگذار هستند که در ادامه به شرح هر یک از آنها میپردازیم. This ​data w as  do ne  wi᠎th the help of GSA C ontent᠎ Gener᠎at or DE MO.

در این روش محصول نهایی دارای یک پوشش یکنواخت از روی است که مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی و طول عمر طولانی دارد. این مورد از مهمترین مزیتهای روش بالا میباشد. از ویژگیهای این روش، عدم زنگزدگی آهن میباشد که حتی پس از آنکه پوشش «روی» آن نیز از بین برود، اتفاق نمیافتد. سطح ورق عرشه فولادی دارای برجستگیهایی است که ضخامت آنها بین 0.7 تا 1.25 میلیمتر میباشد. از آنجایی که در این روش آهن پس از غوطهور شدن در «روی» مذاب تولید محصول یاد شده میکند، این ورق از تمامی جهات با «روی» پوشانده میشود و احتمال ایجاد خطای انسانی را به حداقل (حتی صفر) میرساند. عموما ضخامت پوشش روی سطح فلز آهن برابر ۲۵ میکرون است و این روش تولید سطحی براق و یکدست ارائه میدهد. بیشترین کاربرد این نوع ورق در تولید لوازم خانگی، صنایع فلزی و ساختمانی و نیز صنایع حمل و نقل است. توجه داشته باشید که کیفیت این محصول نیز در قیمت آن تاثیرگذار است، پس برای مقایسه قیمت محصولات مختلف، به کیفیت آنها نیز دقت لازم را داشته باشید. با توجه به رشد روزافزون صنایع در ایران، کارخانههای زیادی در کار تولید و عرضه متریال مصرفی برای این صنایع هستند. ورق های تولید شده با این شیوه، ضخامت کمتری نسبت به سایر ورق های گالوانیزه دارند و معمولا در صنعت های حساس تری به کار می روند.

ورق شیروانی با رنگهای متنوع در ساخت شیروانی منازل، سولهها و واحدهای تولید بکار میرود. برای اینکه از قطعات در فضای خارجی و محیط باز بخواهید استفاده کنید، بهتر است به روش گالوانیزه پوشش داده شوند. گالوانیزه گرم نسبت به سایر روش های حفاظت در برابر خوردگی دارای مزایای زیادی از جمله دوام بالا، قیمت مناسب، سازگاری با محیط زیست و تعمیر و نگهداری آسان است. این ورق معمولاً در برابر ضربه و فشار قوی مقاوم است و میتواند در برابر تنشها و وضعیتهای سخت مقاومت بالایی از خود نشان دهد. نحوه انجام به این شکل است که ورق های فولادی در یک استخر پر از روی، غوطه ور می شوند تا کاملا با روی، آغشته شوند. ورق G.I یک ورق فلزی است و با پوششهای محافظ فلزی و آلی پوشانده شده است که از زنگ زدگی جلوگیری میکند. با این تفاسیر، قیمت ورق گالوانیزه 50 کاشان و سایر برندها با هم متفاوت است. قیمت ورق 6 متری نیز مانند سایر محصولات فولادی از عوامل متعددی تاثیر میپذیرد. از نظر جلوگیری از زنگ زدگی ورق گالوانیزه کم هزینه می باشد. این پوششها در ضخامتهای معلوم و مشخص شده بر روی سطح فلز مینشینند و از آسیب رسیدن به قطعه جلوگیری میکنند.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن